BİZ KİMİZ?

Biz Merve ve Hüseyin…

Ülkenin çok ayrı iki şehrinden gelip, 2009 yılında yolları İzmir’de kesişen, o zamandan beri de hayata birlikte devam eden iki kişiyiz.

Üniversitenin ilk yıllarında, geleneksel hale getirdiğimiz İzmir çevresindeki kısa mesafe gezilerimiz, Erasmus programıyla bir seneliğine Almanya’ya gitmemizle birlikte çok farklı bir boyuta taşındı. Hayatımızın dönüm noktası kabul ettiğimiz bu süreçle birlikte, aslında hepimizin içinde olan yeni yerler ve farklı kültürler keşfetme isteği, bizde durdurulamaz bir hale geldi. Zamanla, bu istek bize fırsat bulduğumuzda gezmek yerine, gezmek için fırsat yaratmamız gerektiğini öğretti ve bunun sonucunda 2017 yılında özel sektördeki işlerimizden ayrılıp, evlilik öncesinde riskli bir karar alarak kendi turizm-etkinlik ajansımız olan Pangea Tourism&Event’i kurduk. Şimdilerde bir yandan etkinliklerimiz nerede, biz oradayız, bir yandan da bunlardan arta kalan zamanda kişisel gezilerimizi organize etmekteyiz.

Seyahatlerimizi genellikle, (daha çok yer gezebilmek adına) mümkün olduğunca ekonomik bir şekilde planlamaya çalışıyoruz ve öncelikle gittiğimiz yerlerin kendi kültürünü tanımayı amaçlıyoruz. Zaman kaybı olmaması için de, doğaçlama yapmak yerine detaylı gezi planları oluşturuyoruz. Sonrasında kendi izlenimlerimizle birleştirdiğimiz bu planlarımızı, isteyen herkes faydalanabilsin diye sonsuperkita.com’u kurduk. Bir kişinin bile yola çıkmasına ufak bir katkımız, bir sonraki gezi fikrine yardımımız olursa ne mutlu bize!

Ne demek “Son Süper Kıta”?

Son süper kıta, kıtaların parçanmadan önceki son birleşik evresi olan Pangea’ya deniyor. Milyonlarca yıl önce tüm kıtaların bir bütün halinde olması, bizim için sınırların olmadığı, özgürce seyahat edilebilecek bir düzeni temsil ediyor. Günümüzde halen kıtalar tek parça olsaydı nasıl bir dünyada yaşıyor olurduk asla bilemeyeceğiz ama, aradaki okyanuslara inat her bir kıtaya ulaşmak, sınırlara meydan okumak ve özgürce seyahat etmek bizim elimizde.

Buradan yola çıkarak, yeni yolculuklara ilham vermesi için ilk olarak şirketimize Pangea adını verdik, ardından seyahat blogumuz da Son Süper Kıta oldu. Seyahat etmenin, kendimize yapacağımız en büyük yatırım olduğunun bilincinde olan herkese de ilham olmasını dileriz.

Yazı oluşturuldu 12

BİZ KİMİZ?” üzerine 2 görüş

  1. Harikasınız gençler!
    Kesinlikle size katılıyorum, gezmek müthiş bir şey! “Fırsat bulduğumuzda gezmek yerine, gezmek için fırsat yaratmamız” gerektiği demişsiniz, ve ne güzel demişsiniz!
    Gezgin ruhunuzu hiç kaybetmemeniz dileğiyle…

  2. Yeni rotaları heyecanla bekliyorum, keşfetmek için sürekli fırsat yaratabilmek dileğiyle 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön